Vlakem, autobusem nebo autem? Jak se na koncert dostanete necháme na vás, tady ale naleznete pár tipů.

MÍSTO KONÁNÍ

Koncert se koná na letišti v Hradci Králové v multifunkčním Parku 360, 2 km od centra města. Souřadnice vstupu do areálu koncertu jsou 50°14’49.6″N 15°50’09.6″E.

DOPRAVA

Jaký dopravní prostředek zvolíte při cestě na koncert je na vás. V Parku 360 a jeho okolí bude připraven dostatek parkovacích míst a zároveň bude mezi Hlavním nádraží a Parkem 360 jezdit speciální kyvadlová doprava. Můžete si tak vybrat z řady možností.

  • Kyvadlovou dopravou
  • Autem
  • Vlakem
  • Autobusem
  • Na kole

V den koncertu budou od Hlavního nádraží v Hradci Králové do Parku 360 jezdit v pravidelných časových intervalech speciální kyvadlové autobusy a stejně tak po skončení koncertu z areálu Parku 360 zpět k Hlavnímu nádraží.

2) AUTEM

Ať už k nám pojedete autem z jakéhokoliv města, doporučujeme se řídit především souřadnicemi Parku 360. Pokud zvolíte k dopravě vlastní automobil, je nejprve nutné se dostat do Hradce Králové. Cesta na koncert bude značena tabulemi „Park 360“ nebo „Ed Sheeran“ ještě před příjezdem do města. Přesné instrukce příjezdu na koncert, včetně doporučeného nájezdu na parkoviště, budou zveřejněny blíže k datu koncertu a zároveň budou sdíleny všem, kdo si zakoupili parkovací lístek. Informace o Parkování najdete ZDE.

Z PRAHY

Po dálnici D11 je Hradec Králové od Prahy vzdálený 100 kilometrů. U Hradce Králové sjeďte z dálnice na silnici číslo 11 a poté se vydáte po Pražské třídě k nákupnímu centru Aupark, kde odbočíte na Gočárovu třídu. Odbočte na obchvat kolem centra Hradce Králové – Resslovu třídu. Z Resslovy třídy odbočte do ulice Akademika Bedrny a následně pokračujte ulicí Jana Černého do Parku 360. Pokud je cesta bez komplikací, trvá zhruba 1 hodinu a 20 minut.

Z BRNA

Pokud se na koncert vydáte z Brna, nejprve se vydejte po silnici č. 44 do Svitav. Za Svitavami před obcí Opatovec odbočte na silnici č. 35, po které se dostanete až do Hradce Králové, kde ze silnice č. 35 odbočíte na Akademika Bedrny, která vás ulicí Jana Černého dovede až do Parku 360. Cesta z Brna tak trvá přibližně 2 hodiny a 15 minut.

Z OSTRAVY

Z Ostravy se na koncert nejrychleji dostanete, vydáte-li se po dálnici D1 a u Lipníku nad Bečvou se vydáte po silnici E442 kolem Olomouce, přes Mohelnici, Moravskou Třebovou a Litomyšl do Hradce Králové, odkud po silnici č. 35 se vydáte po Jana Černého na do Parku 360. Cesta trvá zhruba 2 hodiny a 45 minut.

Z OLOMOUCE

Cesta z Olomouce je obdobná jako z Ostravy. Vydáte se po silnici E442 přes Mohelnici a Litomyšl do Hradce Králové, na jehož severním okraji se nachází Park 360. Celá cesta trvá 2 hodiny.

PARKOVÁNÍ

Na místě bude možno zaparkovat POUZE na velkokapacitním placeném parkovišti, které je střeženo ochrankou. Vzhledem ke kapacitě parkoviště doporučujeme zakoupit parkování online před odjezdem, přijet včas a vyhnout se případným frontám. Doprava v blízkosti areálu bude omezena. Sledujte proto, prosím, místní značení. Podrobné informace o parkování najdete ZDE.

Zdaleka nejpohodlnějším způsobem dopravy do místa dění je vlak. Na Hlavní nádraží Hradec Králové se lze pohodlně dostat ze všech částí České republiky. Jednáme s dopravci o posílení dopravních spojů do Hradce Králové a především z Hradce Králové do hlavních lokalit po skončení koncertu. Posílené spoje budou ohlášeny blíže k datu koncertu.

Z PRAHY

Z Prahy jezdí několikrát denně přímý spoj do Hradce Králové. Kromě toho je zde možnost mnoha spojů s přestupem v Pardubicích. Více informací naleznete zde.

Z BRNA

Přímá cesta do Hradce Králové bohužel z Brna není, musíte přestoupit v Pardubicích. Při cestě vlakem z Brna do Pardubic můžete využít víc jak jednoho dopravce.

Z OSTRAVY

Stejně jako z Brna ani z Ostravy nevede přímá železniční trať do Hradce Králové, ale je potřeba přestoupit v Pardubicích. Denně jezdí z Ostravy mnoho spojů do Pardubic, kde přestoupíte na spoj do Hradce Králové.
Informace o jízdenkách a jízdních řádech naleznete na webu Českých drah.

4) AUTOBUSEM

Do Hradce Králové jedou autobusy z celé České republiky, které Vás dovezou na Hlavní nádraží. Jednáme s dopravci o posílení dopravních spojů do Hradce Králové a především z Hradce Králové do hlavních lokalit po skončení koncertu. Posílené spoje budou ohlášeny blíže k datu koncertu.

Z Hlavního nádraží do dějiště koncertu v Parku 360 a zpět Vás doveze speciální kyvadlová doprava..

MĚSTSKÁ HROMADNÁ DOPRAVA

Z hlavního nádraží Hradce Králové jezdí směrem k areálu autobus č. 15 do zastávky “Letiště”. Jednáme zároveň o posílení MHD spojů v období konání koncertu.

Z PRAHY

Další z možností dopravy na koncert je kyvadlová doprava. Autobusy budou v pravidelných časových intervalech odjíždět z Hlavního nádraží v Hradci Králové a stejně tak z areálu Parku 360.

Z Prahy jedou do Hradce Králové přímé autobusy s nástupní stanicí na autobusovém nádraží Černý most nebo Florenc. Podrobnosti o jízdních řádech naleznete zde.

Z BRNA

Z Brna jedou do Hradce Králové přímé autobusy s nástupní stanicí na autobusovém nádraží Zvonařka. Podrobnosti o jízdních řádech naleznete zde.

Z OSTRAVY

Z Ostravy doporučujeme využít radši vlakovou dopravu. Cesta autobusem je z tohoto města je příliš komplikovaná, zdlouhavá a s několika přestupy.

5) NA KOLE

Dorazit můžete klidně i na kole. Stojany budou v areálu k dispozici. O možnostech využití sdílených kol Nextbike jednáme a všechny informace včas zveřejníme.